Неделя, 4 юли - Честит Ден на независимостта!
МЕКСИКО
Cuentacuentos (Разказване на история)
12:00 PM-1: 00 PM Традиции за производство на инструменти
13:00 до 02:00 ч. Историята на Текила
14:00 -3: 00 ч. Традиции в царевицата
15:00 -4: 00 ч. Дизайн и значение в тъкането
16:00-4: 45 ч. Занаятчийските традиции и икономиката
16:45 - 5: 30 ч. Разговори с Wixárika
La Cocina (кухнята)
11:00 AM-12: 00 PM традиции на готвене Wixárika
12:00 PM-1: 00 PM Готвене в стил Xochimilco: Тамал де Фрихол
13:00 ч.-3:00 ч. Работилница: Изработка на тортила
15:00 -4: 00 ч. Готварство в стил Джалиско: Carne a la Mexicana
16:00-4: 45 ч. Готварство в стил Оаксакан: Tlayudas
16:45 -5: 30 ч. Шоколад в стил Oaxacan
La Fonda (The Inn)
11:00 AM-12: 00 PM Mariachi Tradicional Los Tíos
12:00 PM-1: 00 PM Церемония Palo Volantín в Ел Пало
13:00 -2: 00 ч. Cardencheros de Sapioriz
14:00-3:00 ч. Trío Santa Quilama
15:00 -4: 00 ч. Трио на Son de Madera
16:00-4: 45 ч. Церемония в Пало Волантин в Ел Пало
16:45 -5: 30 ч. Los Verdaderos Caporales de Apatzingán
El Salón de México (Залата на Мексико)
11:00 ч. 12:00 ч. Групо де Фанданго от Артеса Лос Киламос
12:00 ч.-1:00 ч. Chinelos de Atlatlahucan
13:00 -2: 00 ч. Хамак Казим
14:00-3:00 ч. Лос Вердадерос Капоралес де Апатциан
15:00 -4: 00 ч. Хамак Казим
16:00 -5: 30 ч. Енкуентро: Карденчерос де Сапиорис и Мараачи Традиционен Лос Тиос
АЗИЙСКИ ПАЦИФИЧНИ АМЕРИКАНИ
Азиатски фузии
11:00 -11: 45 ч. Традиции на бойните изкуства: корейско-американски
23:45 -12: 30 ч. Традиции на бойните изкуства: филипински американец
12:30 ч.-1: 15 ч. Борба: монголски американец
13:15-02: 00 ч. Борба: Бирмански американец
14:00 -3: 30 ч. Традиции на бойните изкуства: осъществяване на връзки
15:30 -5: 00 ч. Борба: Връзки
17:00-5: 30 ч. Учения
Чайна къща
11:00 AM-11: 45 AM Готвене за монголската американска общност
11:45 AM-12: 30 PM Готвене за тайландската американска общност
12:30 PM-1: 15 PM Готвене за филипинската американска общност
13:15 до 02:00 Готвене за корейско-американската общност
14:00-3: 30 ч. Ястия с юфка: Осъществяване на връзки
15:30 до 17:00 Ориз с ястия: Осъществяване на връзки
17:00-5: 30 ч. Десерт!
Talkstory
11:00 -11: 45 ч. Азиатско-тихоокеански американски ветерани от Втората световна война
11:45 AM-12: 30 PM Многорасовите култури и наследството на войната
12:30 ч.-1: 15 ч. Мир и изцеление: интегриране на азиатските и европейските медицински традиции
13:15 до 02:00 Мирен военен: Търсенето на сенатор Искър Мацунага за американски институт за мир
14:00 -2: 45 ч. Марж за мейнстрийм: Последни APA Vet Stories
14:45 -3: 30 ч. Наследството на сенатор Искър Мацунага
15:30 -4: 15 ч. Местни животи, глобални връзки: днешните ветеринари разказват своите истории
16:15 -5: 30 ч. Учене на виетнамски език
СМИТСОНСКИ ВЪНШЕН
Общностите
11:00 AM-11: 45 PM Работи заедно: Стажанти на CFCH
23:45 -12: 30 ч. Приказки от трезорите: Архивите на Ринцлер
12:30 PM-1: 15 PM My My Smithsonian: Кураторски фестивали на фолика
13:15 -2: 00 ч. Безопасен и звук
14:00-2: 45 ч. Каква е моята линия?: Необичайни специалитети
14:45 -30: 30 ч. Инструменти за 21-ви век
15:30 -4: 15 ч. Научноизследователска работа: Заснемане на фолклори в Южна Америка
16:15 до 17:00 Отвъд мола
17:00 -5: 30PM Експедиции и проучвания