Добре дошли в деветия ден от фестивала на Smithsonian Folklife. Запалете две танцови традиции на събитието „Танго среща Салса“ на сцената в Ел Румбиадеро днес и научете за колумбийските традиции на приготвяне на маски на сцената Me Contaron Los Abuelos . В целия мол вземете урок за споделяне на Съединените щати със света от Корпуса на мира или се насочете към секцията за научноизследователска и развойна дейност, за да слушате „Лястовиците“ и „Дикси чашите“ . Тази вечер прекарайте вечер с екипа на продуценти на песни Кенет Гамбъл и Леон Хъф или се насладете на изпълнение на перуанска музика и танц.
КОЛУМБИЯ
Al Son Que Me Toquen Stage:
11:00 - 11: 45 ч. El Pueblo Canta
23:45 - 12: 30 ч. Grupo Cabrestero
12:30 - 13: 15 ч. El Pueblo Canta
13:15 - 2: 00 ч. Айрес дел Кампо
14:00 - 2: 45 ч. Chirimía la Contundencia & Cantaoras de Alabaos
14:45 - 3: 30 ч. Церемониална музика и танци на Амазония
15:30 - 4: 15 ч. Дон Абундио и су Травизиос
16:15 – 5: 00 ч. El Pueblo Canta
17:00 - 5: 30 ч. Паранда Паиса: Айрес дел Кампо и Айомбе
Етап Румбадеро:
11:00 - 11: 45 ч. Работилница по танго
23:45 - 12: 30 ч. Циркова работилница
12:30 - 13: 15 ч. Музикално-танцова работилница Carranguera
13:15 - 14:00 Работилница по салса
14:00 - 2: 45 ч. Работилница Джоропо
14:45 - 3: 30 ч. Танго среща Салса
15:30 - 4: 15 ч. Баудильо и су Маримба
16:15 - 5: 30 ч. Карнавална работилница и шествие
Me Contaron Los Abuelos Stage:
11:00 - 11: 45 ч. Амазонски занаяти
23:45 - 12: 30 ч. Стратегии на пазара на занаяти
12:30 - 13: 15 ч. Традиции за създаване на маски
13:15 - 02:00 Изработка и използване на хамаци
14:00 –2: 45 ч. Сграда с Гуадуа Бамбук
14:45 - 3: 30 ч. Създаване на колективи
15:30 - 16: 15 ч. Традиционни игри
16:15 - 17:00 Церемониална музика и танци в Amazonian Circle
17:00 – 5: 30 ч. Разговор с художници
Етап Sabores y Saberes:
11:00 - 11: 45 ч. Приготвяне на говеждото печено Мамона (част 1 от 2)
23:45 - 12: 30 ч. Boyacense яхния
12:30 - 13: 15 ч. Сирене Момпозино
13:15 - 2: 00 ч. Абораджадос от Кали
14:00 –2: 45 ч. Ястия с ориз
14:45 - 3: 30 ч. Tamales
15:30 - 4: 15 ч. Риба яхния Momposino
16:15 - 17:00 Приготвяне на говеждото печено на Mamona (част 2 0f 2)
17:00 – 5: 30 ч. Регионален обмен: Паррадо
МОРСКИЯТ КОРП
Световна сцена
11:00 - 12:00 ч. Колектив на Гарифуна с участието на Умалали
12:00 - 13:00 Opika Performance Group от Украйна
13:00 - 14:00 Танцьорите на Tinikling от Филипини
14:00 - 3: 00 ч. San Dancers от Ботсвана
15:00 - 16:00 колектив Гарифуна с участието на Умалали
16:00 до 17:00 Opika Performance Group от Украйна
17:00 - 5: 30 ч. Перуански танц
Веранда за мир
11:00 - 11: 45 ч. Преподаване и учене
23:45 - 12: 30 ч. Заснемане на опита на Корпуса на мира
12:30 - 13: 15ч. Корпус на живота след мира
13:15 - 14:00 ч. Семейства на Корпуса на мира
14:00 –2: 45 ч. Да бъдеш „американецът“
14:45 - 3: 30 ч. Какво правят доброволците на Корпуса на мира
15:30 - 16: 15 ч. Споделяне на света със САЩ
16:15 до 17:00 Споделяне на САЩ със света
17:00 – 5: 30 ч. Мислене в световен мащаб, живеене на местно ниво
Етап на домашно готвене
11:00 - 11: 45 ч. Украинско готвене
23:45 - 12: 30 ч. Кенийско готвене
12:30 - 13: 15 ч. Дървета, вода и хора
13:15 - 2: 00 ч. Ганско готвене
14:00 - 2: 45 ч. Готвене на киргизци
14:45 - 3: 30 ч. Замбийско готвене
15:30 - 4: 15 ч. Перуанско готвене
16:15 – 17:00 мароканско готвене
17:00 - 17:30 Само десерти
РИТЪМ И БЛУС
Етап на сесия
11:00 - 11: 45 ч. Гласови корени
23:45 - 12: 30 ч. Запознаване с музиката
12:30 - 13: 15 ч. Глобус плакати и R&B
13:15 - 14:00 ч. R&B през десетилетията
14:00 - 2: 45 ч. Музикален кръстопът
14:45 - 3: 30 ч. Социален танц
15:30 - 16:00 Маркетинг и промоция
16:15 - 17:00 Doo-Wop с лястовиците
17:00 - 17:30 Интервю с Фред Уесли, Сам Латън
Сцена на Soulsville
11:00 - 12: 05 ч. Лястовиците
12:05 - 1: 22 ч. Фред Уесли и The New JBs
13:10 - 2: 15 ч. Чашите Dixie
14:15 - 3: 20 ч. Лястовиците
15:20 – 4: 25 ч. Фред Уесли и „Новите ЖБ“
16:20 – 5: 30 ч. Чашите „Дикси“
Етап на моторния град
11:00 - 12: 05 ч. Мониторите
12:05 - 1: 22 ч. Фернандо Джоунс
13:10 - 14: 15 ч. Институт за ръчен танц Smooth & EZ
14:15 - 3: 20 ч. Бижутата
15:20 - 4: 25 ч. Мониторите
16:20 - 5: 30 ч. Фернандо Джоунс
ВЕЧЕРНИ КОНЦЕРТИ
Световна сцена
17:30 - 19:00 перуанска музика и танци
Етап на моторния град
18:00 - 8: 00 ч. Вечер с Кенет Гамбъл и Леон Хъф и почит към международните рекорди на Филаделфия